T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
MANİSA / TURGUTLU - Halil Kale Fen Lisesi

Haberler

Mrt

Edebiyat Öğretmenimiz Hakan Ekrem BAHADIR rehberliğinde okulumuz öğrencilerinin hazırlamış olduğu 12 Mart İstiklal Marşımızın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY´u anma etkinliğimizi gerçeklekleştirdik.Programda günün anlam ve önemini anlatan bir yazı,Cenk Marşı Şiiri,öğrencilerimizin yazdığı Mehmet Akif Ersoy akrostiş şiiri,Öğrencimizin kaleme aldığı  kompozisyon ve 9. sınıf öğrencilerimizin hazırladığı oratoryo yer aldı.Ayrıca İstiklal Marşımızın yazıldığı sırada Mehmet Akif Ersoy´un duygu ve düşüncelerini ,sancılarını anlatan video gösterisi izleyenleri duygulandırdı.Akif´in dediği gibi ´´ALLAH BU MİLLETE BİR DAHA İSTİKLAL MARŞI YAZDIRMASIN!´´

Mrt

04/03/2018 tarihinde İzmir´de Özel Ege Lisesi tarafından 20. si düzenlenen Matematik Yarışmasına, 9.sınıftan Hatice Zehra ÇALIKLI,10.sınıftan Melih Berk YAZAR,11.Sınıftan  Mehmet SÜZER okulumuzu temsilen katıldı.Türkiye´nin farklı illerinden 202 okulun katıldığı yarışmada okulumuz öğrencileri 3. oldu. Bize bu gururu yaşatan öğrencilerimizi,onlara emek veren öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizin ailelerini tebrik ediyoruz.

Mrt

Halil Kale Fen Lisesi Ailesi olarak okulumuz öğretmen ve personeli birarada ´´8 Mart Dünya Kadınlar Günü´´nü kutlamak için pasta kestik.Kadın , erkek, çocuk tüm insanların insana yakışır bir şekilde  ,gereken değeri gördüğü ve barış içinde huzurla yaşadığı bir dünya diledik... 

Şbt

Afrin ´de ´´Zeytin Dalı Harekatında ´´ şehit düşen askerlerimiz anısına Ziraat Odasının desteği ile zeytin fidanları dikildi.Ruhları şad olsun...

Şbt

Okulumuz 12-14 Şubat 2018 tarihleri arasında İstanbul´da yapılan 2.Bilim Olimpiyatları Kampına katıldı.Öğrencilerimiz proje hazırlama eğitimi alırken ,katılımcılara okulumuz ve yaptığımız projeler hakkında bilgi verilmiştir.

Ara

Okulumuz öğrencileri ,ilçemizde bulunan ve ihracaata yönelik faaliyetleri olan OLİVOS fabrikasına bir inceleme gezisi yaptı.Yurtdışına ihraç edilen gıda ürünlerin hangi aşamalardan geçtiği konusunda yerinde inceleme yapma fırsatını veren fabrika yetkililerine ,bu gezi ve diğer gezilerin organizasyonunda emek veren Rehber Öğretmenimize teşekkür ederiz.

Ara

Celal Bayar Üniversitesi Dekan Yardımcısı Çocuk hastalıkları Çocuk Nefrolojisi bölümü öğretim üyesi  Prof.Dr.İpek AKİL okulumuz öğrencilerine verdiği seminerde doktorluk mesleği,branş seçimi,üniversite imkanları ile ilgili bilgiler verdi.Öğrencilerimizin sorularına içtenlikle cevap veren hocamıza teşekkür ediyoruz.Okul müdürümüz Hasan TANRIKULU Halil Kale Fen Lisesi kariyer günlerine ve akademisyenlerimizi öğrencilerimizle buluşturmaya devam edecek dedi.

Ara

Okulumuzdan 2005 yılında mezun olup  ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği  bitiren Ferdi GÜNDÜZ ve 2004 yılında mezun olup İTÜ İşletme Mühendisliğini bitiren Erdinç TEPE ´yi Meslek tanıtımı ve Kariyer planlama semineri için öğrencilerimizle buluşturduğumuz bu etkinliğimiz oldukça verimli geçti. Öğrencilerimiz bir zamanlar kendileri gibi Halil Kale Fen Lisesi öğrencisi olan ve önemli mevkilere gelen ağbilerini soru yağmuruna tuttular.Okullarına değer verip unutmayan ve öğrenci kardeşlerine rehberlik yapan eski mezunlarımıza çok teşekkür ederiz.Okul müdürümüz Hasan TANRIKULU bu etkinliklerin devam edeceği müjdesini verirken Halil Kale Fen Lisesi mezunu olmak ayrıcalıktır ve biz birbirine bağlı bir aile olmaya devam edeceğiz dedi. 

Ara

Okulumuzun kurucu müdürü ,Tahsin BOZKURT  hocamız ile Okul Aile Birliği üyelerimiz,okul idaremiz ve okul personelimizle kahvaltı etkinliğinde buluştuk.Değerli müdürümüzü ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyduğunu belirten Okul Müdürümüz Hasan TANRIKULU her türlü  desteğini esirgemeyen Tahsin BOZKURT  hocamıza  teşekkür etti.

Ara

Okulumuzda Fizik Öğretmenimiz Yasemin KUTLUEL koordinatörlüğünde Hybrid Yazılım A.Ş. firma sahibi Cömert AYBEY´in öğrencilerimize verdiği yazılım kursu büyük ilgi çekiyor.

 

Ara

Okul basketbol takımımız ilçede yapılan tüm maçlarını kazanarak Manisa´da ilçemizi temsil etme hakkı kazanmıştır. Takım oyuncularını ve emeği geçen öğretmenlerimizi tebrik ederiz. 

Ara

Turgutlu´daki tüm oda başkanlarıyla okulumuzda gerçekleştirilen kahvaltı organizasyonunda biraraya geldik.Okul Müdürümüz Hasan TANRIKULU yaptığı konuşmada ´´Halil Kale Fen Lisesi Turgutlu´nun göz bebeğidir,tüm oda başkanlarımızda eminim ki  maddi manevi tüm desteğini bu güzide okul için verecektir.´´dedi.TUTSO Başkanı sayın Faruk AYDIN oda başkanları adına ´´Halil Kale Fen Lisesi Turgutlu´nun değeridir,Fen Lisesi açılan ilk ilçede Turgutlu´dur.Bu değere var gücümüzle destek verip başarıları ile gururlanmaya devam edeceğiz.´´diyerek bizleri onurlandırmıştır.

Kas

24 Kasım Öğretmenler Gününe okulumuz öğrencilerinin hazırladığı programla başlayıp,Okul idaresinin  öğretmenlerimiz e  verdiği akşam yemeği ile bitirdik.Nice 24 Kasımlara birlikte ulaşmak dileğiyle....

Kas

Okulumuz  öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen  Bir Kelime Bir İşlem Yarışmasının  ön elemeleri Matematik Öğretmenimiz Oğuz KARABULUT tarafından  tamamlandıktan sonra ,konferans salonunda final yarışması yapıldı.12.sınıf öğrencimiz Doğukan ZAFER´in 1.,10.sınıf öğrencimiz Miraç Kerem MADEN´in 2.,9. sınıf öğrencimiz Hamza OĞUZALP´in 3.olduğu yarışmada bu etkinliklere teşvik edici ödüller de verildi

Kas

21 Kasım´da İzmir Ekonomi üniversitesinin sağladığı imkanlarla üniversite tanıtımına katıldık. Okulumuzu çok güzel ağırlayan İzmir Ekonomi Üniversitesi personeline ,tanıtımı bizzat yapan Tıp Fakültesi Dekanı´na ve Mühendislik Fakültesi Dekanı´na teşekkür ederiz.