T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
MANİSA / TURGUTLU - Halil Kale Fen Lisesi

Haberler

Kas

Sosyal Sorumluluk Projesi olarak  LÖSEV ile irtibat kurup stant açılması ve okulumuz öğrencilerinin katkılarının LÖSEV´e ulaştırılması fikrini geliştiren ve uygulanmasını sağlayan Okul Başkanımız Berkay ŞENTÜRK ve başkan yardımcısı Emre YILDIZ ´a ,katkıda bulunan tüm öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Kas

Cumhuriyetimizin 94.yıldönümü kutlu olsun.Halil Kale Fen Lisesi  ilçe programına katıldıktan sonra okulumuzda da öğrencilerimizle birlikte kutlamalara devam ettik.

Ekm

  Okul öğrenci temsilci seçimini 19 Ekim 2017 Perşembe günü yaptık .Başkanlığa aday olan 10/C sınıfından Emre YILDIZ ve 11/B sınıfından Berkay ŞENTÜRK arasında yapılan seçim sonucu okul temsilcimiz  157 oyla Berkay ŞENÜRK oldu.Halil Kale Fen Lisesi sadece  başarının değil demokrasi eğitimininde kalesi olduğunu gösterdi.Okul başkanımıza görevinde başarılar diliyoruz.adaylığını koyan diğer öğrencimizide katılımından dolayı tebrik ediyoruz.

Ekm

Okulumuz öğrencilerinden bilgisayar yazılımları ile ilgilenen 11 öğrencimiz öğretmenleri eşliğinde Manisa yapılan önemli firmaların yazılım uzmanlarının verdiği seminere katıldı.Uzmanları soruları ile terleten Halil Kale Fen Lisesi öğrencileri  seminer sonunda çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.Öğrencilerimizi okulumuzu en iyi şekilde temsil etmelerinden dolayı tebrik ediyoruz 

Ekm

Okulumuz 9.Sınıf öğrencileri Turgutlu Kent Müzesini  tanımak için yapılan etkinlikte ,ilçemizin tarihi hakkında müze yetkililerinden bilgi alarak gezdiler.Sergilenen dönem ürünleri,belgeler ve canlandırmalar öğrencilerimizin oldukça ilgisini çekti.Bizleri verdikleri bilgilerle aydınlatan müze yetkililerine ve bu müzenin Turgutlu halkı ile buluşmasında emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Ekm

12.Sınıf öğrencilerimiz 11 Ekim´de Ege Üniversitesi Tıp fakültesi ve Dokuz Eylül Tıp Fakültesi tanıtım gezisine katıldı.Okulumuz mezun öğrencilerininde ev sahipliği yaptığı tanıtım oldukça verimli geçti.

Ekm

Birlik ve beraberliğin zor zamanlarda berekete ve bolluğa dönüşünün sembolü olan aşure gününde okulumuzda şehit yakınlarımızı misafir ettik.

Bu manevi günün bütünlüğü içinde okulumuz konferans salonunda gerçekleştirilen etkinlik okul müdürümüzün  açılış konuşmasıyla başladı. Öğrencilerimizin konferans salonunda hazırladığı kısa programa şehitlerimiz Ali Şahin ve Samet Yılmaz´ın yakınları ile Diyarbakır Lice´de Gazi olan Mustafa Bayram da katıldı.

Eyl

Okulumuzun eski ve yeni mezunları "Mezunlar Günü"nde bir araya geldi.

Yapılan etkinliğe eski ve yeni mezunlarımız, eski ve yeni öğretmenlerimiz, Okul Aile Birliği üyelerimiz ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ölmez katıldılar.

Misafirlerimiz yurtlarda kaldıkları yatakhaneleri, derslere katıldıkları sınıflar, dolaştıkları koridorları ve bahçeyi gezdikten sonra yemekhaneye geçtiler. Burada öğrencilik yıllarındaki gibi sırayla yemeklerini alan öğrencilerimizin sevinçleri tüm davranışlarına yansımıştı.

Okul Müdürümüz Hasan Tanrıkulu misafilere hitaben yaptığı konuşmada katılımın çok olmasından duyduğu memnuniyetini dile getirdi. Tüm öğrencilerimizle gurur duyduğunu ve onları burada görmekten çok mutlu olduğunu söyledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ölmez de yaptığı konuşmada okulun kuruluşundan bugünlere gelişine tanıklık ettiğini ve bu gelişimden gurur duyduğunu söyledi. Ülkemizin en seçkin okullarından birinde okuyan öğrencilerin de ülkemizin geleceği olacağını ifade etti. Öğrencilerimizin mezuniyet sonrası hem arkadaşlarıyla hem de okulla iletişimini kesmemesinin hem kişisel hem de toplumsal gelişmemize katkıda bulunduğunu ifade etti.

Öğrencilerimiz hem birbirleriyle hem öğretmeleriyle hem de okulla hasret giderdikten sonra okul bahçesinde çaylarını içerken gelecek mezunlar toplantısının tarihini belirlediler.

Katılan tüm misafilerimize teşekkür ederiz. Böyle güzel günlerimizin daim olmasını dileriz.

Eyl

Okulumuza yerleşmeye hak kazanan öğrencilerin pansiyon yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. Öğrencilerimizi 17 Eylül 2017 Pazar günü okul yurdumuza kabul etmeye başlayacağız.

Ağu

Okulumuza kayıt hakkı kazanan öğrencilerin kayıtları 14 Agustosta başlıyor. Okulumuzu kazanan öğrencilerin velileriyle birlikte kazandı belgesi ve iki adet vesikalık fotoğrafla okulumuza başvurması yeterlidir. Pansiyon kaydı için istenen belgeler duyurular bölümünde yayınlanmıştır.

Haz

Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE biriminde görevli Burcu Meral TEZEREN ve Mine AYYILDIZ okulumuz öğretmenlerine Avrupa Birliği ve TÜBİTAK 4006 projeleri hazırlama ve sunma konusunda seminer veriyor.

Haz

Okulumuz öğretmenleri, Okul Aile Birliğimiz ve okul çalışanları, okul idaresinin düzenlediği iftar yemeğinde buluşltular.

Haz

Turgutlu Ticaret Odası´nın düzenlediği "Çevre Duyarlılığını Arttırma" konulu konposizyon yarışmasında 2. olan okulumuz 11-B sınıfı öğrencisi Mehmet Ali Harmankaya ödülünü Ticaret Odasında dzüenlenen ve Sayın Kaymakamımız Uğur TURAN, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet ÖLMEZ ve Ticaret Odası Başkanı Faruk AYDIN´ın da katıldığı törende aldı. Kendisini tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

Haz

Okulumuz öğrencisi Milli Jimnastikçi Deniz ŞAHİN 06-10 Nisan 2017 tarihlerinde İspanya/Guadalajara’da yapılan Comegym 2. Akdeniz Oyunları Aerobik Jimnastik Gençler Şampiyonasına Milli Takımımızla katılmış, ülkemizi başarılı bir şekilde temsil etmiş ve dünya şampiyonu olmuştur.

Milli Jimnastikçimiz 24-29 Mayıs 2017 tarihlerinde Portekiz/Cantanhede’de yapılan Aerobik Jimnastik Dünya Kupası Turnuvasında da ülkemizi temsil etmiş ve yine Dünya Şampiyonu olmuştur.

Başarılı sporcumuz, İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Okul Müdürümüzle Turgutlu Kaymakamımız Sayın Uğur TURAN’ı makamında ziyaret etmiştir. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakamımız Uğur TURAN, düzenlenen turnuvada milli takım adına mücadele ederek şampiyon olan Deniz ŞAHİN’i tebrik etmiş, ardından sporcumuza çeşitli hediyeler vermiştir.

May

13-15 Şubat 2017 tarihinde Samsun´da düzenlenen Ulusal Bilim Kampının ikinci aşaması olan Ulusal Bilim Kampı Proje Yarışmasında okulumuz mekatronik alanında  "Ekimbot" projesiyle katıldı. Projemiz Türkiye genelinde birçok okulu geride bırakarak 4. oldu. Projeyi gerçekleştiren öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik eder. Başarılarının devamını dileriz.