T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
MANİSA / TURGUTLU - Halil Kale Fen Lisesi

Haberler

May

Gençlik haftası etkinliklerinde sınıflar arası basketbol final maçı yapıldı. Finalde 10-B sınıfı ile 12-A sınıfı karşılaştı. Maçı 12-A sınıfı kazanarak okul şampiyonu oldu.

May

Öğrencilerimizle birlikte 19 Mayıs günü Şehit ailemizi ziyaret ettik. Şehidimiz Samet YILMAZ 1987 yılında Salihli´de dünyaya gelmiştir. İlköğrenimini Turgutlu Namık Kemal İlköğretim Okulunda tamamlamıştır. 2006 yılında Turgutlu Endüstri Meslek Liseinden mezun olmuştur. 2007 yılında Eğirdir Dağ Komando Eğitim Alayında askerlik görevine başlayıp Kayseri Hava İndirme Tugayında askerlik hizmetine devam etmiştir. 2009 yılında Uzman Onbaşı olarak Dağ Komando Tugayı Hakkari/Çukurca´da göreve başlamış, 20.07.2010 tarihinde teröristlerle girilen bir çatışmada şehit olmuştur.

May

 

İlçemizin farklı okullarından TEOG sınavında başarılı olan 100 öğrenci, sınıf öğretmenleri, rehber öğretmenleri ve idarecileriyle okulumuza misafir oldular.

Okulumuz yemekhanesinde öğle yemeğini birlikte yediğimiz misafirlerimizle okulumuzu dolaştıktan sonra konferans salonumuzda bir toplantı yaptık.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet ÖLMEZ’in de katılımlarıyla gerçekleştirdiğimiz tanıtım toplantısında önce Sayın Mehmet ÖLMEZ konuşmasını yaptı. Tüm öğrencileri başarılarından dolayı tebrik eden Sayın Mehmet ÖLMEZ, kaliteli bir eğitimin kaliteli bir gelecek demek olduğunu ve bunun Halil Kale Fen Lisesi gibi bir okulda alınabileceğini, burada eğitim almanın çok büyük bir başarı ve şans olduğunu söyledi. Ardından okulumuz rehber öğretmeni Tecelli YILDIRIM okulumuz hakkında bilgi verdi. Tecelli YILDIRIM; okulumuzun genel şartları hakkında öğrencileri bilgilendirdi ve okulumuzun öğrencilere sunduğu fırsatları anlattı. Güzel bir gelecek için doğru tercihin çok önemli olduğunu söyleyen Tecelli YILDIRIM, bu fırsatların doğu kullanılması dilekleriyle konuşmasını sonlandırdı.

May

Öğrencilerimiz Berkay ŞENTÜRK ve Erencan ÖZKAN´ın Salihli´de katıldıkları "Sevgi Her Şeydir" konserindeki performanslarını Halil Kale Fen Lisesi öğretmen ve örencileri olarak izledik. Kendilerini tebirk ediyor ve bu güzel konser için teşekkür ediyoruz. Başrıları daim olsun.

May

Okulumuzda devam eden sportif çalışmalardan olan Futbol Turnuvası´nın final maçı 12 Mayıs günü yapıldı. Final maçında karşılaşan 10-B ve 12-A sınıflarının yaptığı maça öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz de izleyici olarak katıldılar. maçı kazanan 12-A sınıfı turnuvanın şampiyonu oldu.

May

Okul heşiremiz, çocuklarımızın okuldaki Sağlık Annesi Özlem YILDIRIM´ın 12 Mayıs Hemşireler Gününü kutladık. Kendisine fedakar çalışmalarından, bize gösterdiği anlayış ve şekatten dolayı teşekkür ediyoruz.

May

Okulumuz Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Hakan Ekrem BAHADIR rehberliğinde öğrencilerimizin hazırladığı şiir dinletisi yapıldı.  Şiir dinletisinde görev alan öğrencilerimiz Sude SEZEN, Melih Berk YAZAR, Zeki Berke GÜNCAN, Buğra ÖTKEN, Eren DENİZ, Fatma Kübra YAŞAR, Alper ÖRSEL, Hasan Hüseyin KARATAŞ, Oğuzhan EREN, İrem DAĞDÖVEN, Ve Büşra Bilge Şen ALTUN hazırladıkları şiirleri arkadaşlarıyla paylaştılar. Edebiyat Öğretmenimiz Hakan Ekrem BAHADIR da gitarıyla öğrencilerimize eşlik etti. Görev alan öğretmen ve öğrencilerimize başarılı performansları için teşekkür ederiz.

May

Okulumuz Halil Kale Fen Lisesi, 18. mezunlarını düzenlenen görkemli bir tören ile uğurladı.

Bu yıl 56 öğrencinin mezun olduğu törende duygusal anlar yaşandı.

Yapılan törene Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan, Ahmetli Kaymakamı Muhammet Emre Canpolat, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez ve daire amirleri ile öğrenci velileri de katıldı.

Törende dönem birincisi olarak mezun olacak olan öğrenciye diplomasını ve plaketini Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan verdi.

Okul kütüğüne okul dönem birincisinin plaket çakmasının ardından 12. sınıf öğrencileri okulun bayrak ve flamasını 11. sınıf öğrencilerine teslim ettiler. Diploma töreninin ardından öğrencilerimiz havai fişek gösterileri eşliğinde keplerini havaya attılar.

 

Mezun olan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

Nis

Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Sami İLKER okulumzda öğrencilerimizle buluştu. Prof. Dr. Süleyman Sami İLKER öğrencilerimizi ülkemizdeki tıp eğitimi konusunda bilgilendirdi. Öğrencilerin sorularını da cevaplayan sayın İLKER konferans sonrası okul bahçesinde öğrencilerimizle samimi bir sohbet de etti.

Nis

26 Nisan 2017 Çarşamba günü saat:14.00’te Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Süleyman Sami İLKER okulumuz Konferans Salonunda öğrenci ve öğretmenlerimize konferans verecektir. İsteyen velilerimiz de bu konferansa katılabilirler.

Nis

Dumlupınar Üniversitesi Simav Meslek Yüksekouklu, İnsan Kaynakları Yönetimi Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Kudret ARMAĞAN okulumuzda "Etkili İletişim ve Motivasyon" semineri verdi. Sayın Kudret ARMAĞAN´ın interaktif bir sunum yaptığı seminer yaklaşık iki saat sürdü. Tüm öğrenci ve öğretmenlerin katıldığı bu seminerde zaman zaman Kutret ARMAĞAN´ın enerjisine yetişmekte zorlananlar oldu. Katılan herkesin yüzünü güldüren Kudret ARMAĞAN, iki saat içinde hem etkili iletişim hem de motivasyon konularında çok çarpıcı bir sunum yaptı. Özellikle sınava hazırlanan öğrenciler için rahatlatan ve motive eden bir seminer olduğu için Kudret ARMAĞAN´a teşekkür ederiz.

Nis

21 Nisan 2017 tarihinde cuma günü saat 10.00´da Simav Meslek Yüksekokulu, İnsan Kaynakları Yönetimi Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Kudret ARMAĞAN okulumuzda tüm öğretmen ve öğrencilerimize "Etkili İletişim ve Motivasyon" konulu seminer verecektir. İsteyen velilerimiz de bu seminere katılabilirler.

Nis

Okulmuzda "Bilim Günleri" etkinlikleri çerçevesinde 18 Nisan 2017 tarihinde İstanbul Medipol Üniversitesi Uluslararası Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Zeki ŞENGİL öğrencilerimizle buluştu. Konferansta öğrencilere üniversite eğitimi hakkında bilgi verildi. Öğrencilerin sorularını da cevaplayan Ahmet Zeki Şengil ile öğrencilerimiz arasında hem üniversite eğitimi hem de tıp eğitimi konusunda sıcak bir sohbet de yaşandı.

Nis

İstanbul Medipol Üniversitesi Uluslararası Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Zeki Şengil, 18 Nisan 2017 tarihinde okulumuzda öğrencilerimizle buluşuyor. İsteyen velilerimiz de öğrencileriyle bu konferansa katılabilirler.

 

Nis

Okulumuz öğrenci ve öğretmenleri, Okul Aile Birliği üyeleri ile İstanbul´a gezi düzenledi. Bu gezide İstanbul´daki büyük üniversiteleri tanımak, buralardaki eğitim-öğretim şartlarını yerinde gözlemlemek ve bilgi almak için fırsat bulunacak. Bu gezi ile İstanbul´daki tarihi ve kültürel yerlerden bir kısmının da gezilmesi planlanmaktadır.