T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
MANİSA / TURGUTLU - Halil Kale Fen Lisesi

Haberler

Mrt

TRT Kent Radyo İzmir´de öğrencilerimizin de katılımıyla bir canlı yayın gerçekleştirdik. Bu yayında okulumuzu ve eğitimi konuştuk. Öğrencilerimizin başarılı bir şekilde okulumuzu tanıttılar.

Mrt

Bu akşam akademik başarılarıyla Türkiye genelinde fen liseleri arasında marka haline gelen okulumuz Halil Kale Fen Lisesi yönetici ve öğrencilerimiz TRT Kent Radyo İzmir´e misafir oluyor. Okul Müdürümüz Hasan Tanrıkulu, Müdür Başyardımcımız Erkan ÖZDAĞLI ve öğrencilerimiz Umay Bengi KANER, Berkay ŞENTÜRK "Öğrenci ve Eğitimcinin Ortak Başarı Sırları, Grup Rekabeti, Başarıda Çalışma Prensipleri" konusunda İletişim Uzmanı, Eğitimci ve Sunucu Ali KAYADİBİ ile sohbet edeceklerdir.

Mrt

Günün uzuması dolayısıyla okul giriş çıkış saatleri değişmiştir.

Mrt

TBMM KİT Komisyonu Başkanı ve Manisa Milletvekili Sayın Uğur AYDEMİR okulumuzu ziyaret etti. Sayın Uğur AYDEMİR ve yanında bulunan misafirler öğrencilerimizle kısa bir sohbet gerçekleştirip öğrencilerimizin sorularını cevapladılar.

Mrt

Türk ve dünya tarihinin destansı savaşı ve zaferimizin 102. yıl dönümünde öğretmen ve öğrencilerimizin hazırladığı etkinlikler coşku, minnet ve grurla gerçekleştirildi.

Mrt

      Okulumuz, Celal Bayar Ünversitesi Fizik Profesörü Dr. Erhan Pesen´i misafir etti. Sayın Erhan PESEN,“CERN Deneyleri ve Geleceğin Fiziği” hakkında öğrencilerimize bilgiler verdi, öğrencilerimizin bilim adamı olma yolunda akıllarına takılan konuları aydınlattı ve fizik alanında merak ettiği soruları cevapladı.

Mrt

Okulumuz Matematik öğretmenleri ve öğrencileri pi günü etkinlikleri çerçevesinde hazırladıkları etkinlik ve yarışmaları gerçekleştirdiler. Etkinlikler çerçevesinde bilgilendirme toplantıları, tartşmalar ve yarışmalar, yapıldı.

Mrt

Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle eğitim gezisi için Seramiksan´a gittik. Üretimi yerinde gözlemleme ve bilgilenme şansımız oldu. 

Bize sıcak ve samimi bir misafirperlik gösteren İnsan Kaynakları Uzmanı Gizem BALABAN´a, İnsan Kaynakları Özlük İşlerinden Ümit UYAR´a, vitrifiye bölümü gezisinde Üretim Uzmanı İbrahim MUT, Alican ŞAHİN, showroom gezisinde Kalite Kontrol Bölümünden Üretim Uzmanı Tolga DÖNMEZ´e teşekkür ederiz.

Mrt

Okulumuz öğrenci ve öğretmenlerinin hazırladığı 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY´u anma etkinlikleri okulumuz konferans salonunda gerçekleştirildi.

Mrt

Uluslararası Yüksek Enerji ve Parçacık Fiziği Araştırma Merkezi (CERN)´nde Türkiye´yi temsil etmiş, Manisa Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erhan Pesen 16 Mart 2017 tarihinde saat 14.00´da okulumuz öğrencileriyle buluşuyor. Tüm öğrencilerimizin katılımını önemle istediğimiz bu buluşmaya, isteyen velilerimiz de öğrencileriyle beraber katılabilirler.

 

Şbt

ÖSYS: Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi

DUYURU
(22 Şubat 2017)

2017 YGS Adaylarının Dikkatine!

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından kimlik kartlarının yenilenmesi başvurularında yeni kimlik kartı düzenleninceye kadar düzenlenecek olan Geçici Kimlik Belgesinin kapsamı genişletilmiş olup daha önce 15 gün süreyle geçerli olacağı duyurulan belgenin, kişinin kimlik kartı teslim edilinceye kadar geçerli olması sağlanmış ve Yükseköğretim Geçiş Sınavına(YGS) girecek olan 1998-1999-2000 yılı doğumlu öğrencilerin kimlik kartlarının ”öncelikli “olarak basımı için gerekli sistemsel düzenlemeler yapılmıştır.

2017-YGS adayları, güncel fotoğraflı ve soğuk damgalı mevcut Nüfus Cüzdanları/Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartları, geçerlilik süresi dolmamış pasaportları veya yeni kimlik kartları teslim alınıncaya kadar Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Geçici Kimlik Belgesi” ile sınava girebileceklerdir.

Adaylara önemle duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Şbt

TRT sunucusu ve Ege Üniversitesi öğretim görevlilerinden Ali KAYADİBİ tarafından öğrencilerimize "Etkili ve Güzel Konuşma, Diksiyon, Beden Dili ve Motivasyon" konularında seminer verildi.

Şbt

Okulumuz öğrencileri İlçe Halk Kütüphanesi´ni ziyaret ett. Ziayerette kütüphane müdürü tarafından bilgilendirme yapıldı.

Şbt

Günümüzde gelişen teknoloji hayatımızı kolaylaştırıyor gibi görünse de daha az hareket, daha az sosyallik ve obezite gibi olumsuzlukları ortaya çıkararak gençlerimizin beden ve ruh sağlığını olumsuz etkilemektedir.

 

Beden Eğitimi Öğretmeni Ali Erpehlivan nezaretinde okulumuz öğrencileri Irlamaz Vadisi Rekreasyon alanındaki yürüyüşlerle hareketsizlik ve obeziteye karşı bir farkındalık oluşturmayı ayrıca sporun öğrencilerimizin yaşamının vazgeçilmez bir parçası haline getirilmesini hedeflemektedir.

 

 

Halil Kale Fen Lisesi Okul Müdürü Hasan TANRIKULU; “Halil Kale Fen Lisesi proje okuludur. Bilim, sanat, kültür ve spor alanındaki her türlü projeyi destekliyoruz. Öğrencilerimizin kaliteli, sağlıklı bir yaşam içinde mutlu ve huzurlu olmaları bizleri son derece sevindirmektedir. Gerçekleştireceğimiz bir çok proje ile Turgutlu’muza daha önce olduğu gibi gelecekte de yenilikler yaşatacağız.” dedi.

Şbt

Okulumuzun başlattığı sosyal sorumluluk projelerinin ilki bugün Çıkrıkçı Mahallesindeki Yaşar Kaziment Aybars okulunda ‘Can Suyu’ projesiyle gerçekleştirildi. Öğrencilerimiz proje kapsamında Çıkrıkçı Mahallesinde Yaşar Kazıment Aybars İlk ve Ortaokulu’nu ziyaret ettiler, öğrencilerle tek tek ilgilendiler. Sınıflarda öğrencilerin sorularını cevapladılar. Okula getirdikleri hediyeleri öğrencilere verdikten sonra mahalleli kadınlar ve okulumuz öğrencileri gözleme yaptı. Öğrencilerin gözleme yapma istekleri renkli sahnelere neden olurken, öğrenci ve veliler ilk kez böyle bir uygulamanın içinde oldukları için okul yöneticilerine teşekkür ettiler. Kendi yaptıkları gözlemeleri kendi pişirip yiyen öğrencilerimiz son olarak yanlarında getirdikleri çam fidanlarını okul bahçesine diktikten sonra okulumuza döndüler.

 

Okul Müdürümüz Hasan Tanrıkulu, “Halil Kale Fen Lisesi Türkiye’de Turgutlu’nun markası, okulumuzda sosyal sorumluluk projesi kapsamında bugün Çıkrıkçı Yaşar Kaziment Aybars okullarına yaptığımız ziyarette öğrencilerimizi hem okulumuzu tanıttık, hem de okulumuza çeşitli yörelerden gelen öğrencilerimize bu okulumuzu tanımış oldular. Oradaki öğrencilerle kaynaştılar ve böylelikle Turgutlu’nun mahallelerini de tanıma imkanı buldular. Önümüzdeki günlerde bu projelerimizin devamı gelecek, öğrencilerimiz daha aktif, daha sosyal olmaları sağlanmış olacak” dedi